MIĘDZYNARODOWY RAJD ROWEROWY BANJA LUKA (Bośnia i Hercegowina)


Fundacja Mocni Mocą Nadziei we współpracy z Klubem Turystyki Kolarskiej przy O/Z PTTK PKN ORLEN SA “BeneqTeam” w dniach 04.07.2020 r. – 18.07.2020 r. organizuje rajd rowerowy na Europejski Tydzień Turystyki Rowerowej 2020 w Banja Luka ( 4-11 lipiec 2020 r.) oraz tydzień w Chorwacji ( 11-18 lipiec 2020 r.) Program Europejskiego Tygodnia przewiduje trzy trasy w ciągu dnia: trasę krótką, średnią i długą. Udział rodzin w Tygodniu Europejskim jest przewodnią myślą imprezy. Gospodarze proponują atrakcyjne zajęcia dla młodych cykloturystów oraz bogaty program dla uczestników niejeżdżących na rowerze. Kulturalne imprezy towarzyszące odbywać się będą codziennie wieczorem podczas Tygodnia Europejskiego, będzie to również okazja do integracji z mieszkańcami. Przewidziano zakwaterowanie na polu namiotowym, na kampingu oraz w pobliskich hotelach. Na kampingu dostępny będzie catering i inne usługi sprzyjające miłemu wypoczynkowi.
Od 4 do 11 lipca 2020 r., podczas Europejskiego Tygodnia UECT, rowerzyści z całej Europy zostaną przywitani w Banja Luka stolicy jednostki Republiki Serbskiej Bośni, mieście liczącym 151 000 mieszkańców.
Banja Luka jest historycznym miastem założonym w czasach rzymskich pod nazwą Castra i doświadczył znacznego wzrostu od XVI wieku, najbardziej emblematycznym historycznym miejscem jest twierdza Kastel. Dziś jest to nowoczesne i kulturalne miasto z wieloma terenami zielonymi.
Zapraszamy wszystkie chętne osoby do udziału w rajdzie. Szczegółowe informacje na temat kosztów można uzyskać pod nr telefonu 533932187.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content